Konopí


Konopné izolace KLIMA Hanf – flexibilní konopná izolace

Klima Hanf je flexibilní konopná izolace pro stěny, provětrávané fasády a hlavně střechy. Výhodou výrobku je vynikající tepelná a hluková izolaci. Surovinou pro intenzivní hmotu je konopí, rychle rostoucí jednoroční rostlina.

Klima Hanf se skládá z konopí, vázacího vlákna a soli, která přispívá k lepší požární odolnosti materiálu. Jedná se o vysoce kvalitní izolační látku bez jakýchkoliv příměsí.
Pokud chcete i v létě klidně spát? Potom je Klima Hanf je tím správným materiálem pro Váš dům. V horkých letních dnech se teplo uchovává v izolaci   a to postupně propouští do místnosti. Čím těžší materiál, tím více tepla je uloženo. S 35 kg/m³ je naše konopná izolace asi dvojnásobně těžší, než polystyrén. Tímto způsobem se dá velmi jednoduše zabránit přehřátí pokojů, které jsou v podkroví.
Povolení: ETA13-0518

Konopná izolace Univesral – tvrdá deska z konopí

Universal je tvrdá izolace z konopí. Materiál se používá při nadkrokevní izolaci střechy, stropů a fasád. Velkou předností ekologického materiálu je vynikající tepelná a hluková izolace.
Předností je jednoduché zpracování zaříznutím speciálním nožem, aligátorem nebo kotoučovou pilou.
Difúzně otevřená střešní nadstavba.
Vysoká objemová hmotnost (100kg/m3) – díky tomu dochází k dokonalému ukládání tepla a v létě k výborné tepelné ochraně.
Nejlepší hluková izolace díky vrstvě a pružnosti desky.
Regulátor odvodu vlhka.
Povolení: ETA13-0547

Výhody konopných izolací

Tepelná vodivost: naše konopná izolace disponuje součinitelem od 0,038 až 0,04 W/(m.K), což ji řadí mezi nejlepší běžné izolanty.

Tepelná akumulace: konopné i lněné izolace mají 1600 J/m2, klasické izolanty mají 800 J/m2. Vyplývá z toho tedy, že naše izolace drží 2-násobně déle teplo uvnitř interiéru v zimě a naopak 2-násobně odolává horku z exteriéru v létě.

Difúze vzdušné vlhkosti: vysoká difúzní propustnost pro izolaci znamená, že je prodyšná, snadno odvádí a odvětrává vlhkost. Faktoru difúzního odporu konopné izolace µ=1 až 2, což je parametr velmi propustného materiálu. Dům dýchá!

Redistribuce vlhkosti: problémem u jiných izolací je vlhkost, ale u konopných izolací je vlhkost materiálem předávána (distribuována) do celého objemu, čímž je vytvořena násobně větší plocha povrchu pro snadné odvětrání. Konopná izolace je navíc schopna pojmout a vyrovnat se s velkým množstvím vlhkosti. Objemová vlhkost může narůst až na 20%, aniž by byla snížena účinnost izolačních schopností.

Difúzně otevřená skladba: konopná izolace je díky svým vlastnostem ideální k použití do difúzně otevřených skladeb.

Hořlavost: podle s ČSN EN 13501-1:2007 je konopná izolace podle reakce na oheň klasifikována do třídy E, což znamená hořlavou hmotu v kontaktu s plamenem. Konopné i lněné izolace lze bez obtíží použít u naprosté většiny běžných staveb.

Škůdci: je dokázáno, že veškeří škůdci a hlodavci (moli, myši…atd) se konopným izolacím vyhýbají a nechutnají jim!