Překližka – překližky hladké, protiskluzové a obalové

Ke stavebním materiálům se úspěšně řadí překližky hladké fóliované a překližky protiskluzové fóliované. Vedle nich nabízíme ještě i překližky obalové.

Překližky hladké, foliované a protiskluzové

Překližka má široké spektrum nejrůznějšího zpracování ve výrobě, jde o dřevařský výrobek, který se vyrábí vrstvením jednotlivých nařezaných dýh na sebe a spojováním jednotlivých vrstev překližky vodostálým fenolickým lepidlen. Jednotlivé vrstvy nařezané dýhy překližky jsou na sebe kladeny křížem. Jádro překližek je vyráběno z listnatých nebo jehličnatých dřevin.

Povrch překližek s názvem překližky foliované je tzv. foliovaný, barva folie je různá. Tato folie zajišťuje vodostálost překližky, to však neznamená, že je překližka voděodolá zcela. Trvalé působení vody se na tento druh překližky nedoporučuje. Vhodné použití při zastřešení.

Druhý druh překližky je překližka protiskluzová. Tato protiskluzová překližka je opatřena z jedné strany hladkou vrstvou a z druhé strany protiskluzovou vrstvou. Tato protiskluzová vrstva má zabránit posunu. Překližky jsou lepeny vodostálým lepidlem, to však nezaručuje jejich voděodolnost. Je nutné dbát na použití překližek v prostřebí, ke kterému jsou určené.

Třetí druh překližky je rovněž vrstvený z jednotlivých nařezaných dýh například topol, bintangor, bříza. Hladká překližka je bez foliování a má přiznanou horní a spodní vrstvu dýhy.

Kde lze překližky použít:

výroba bednění, výroba obalů, ve stavebnictví k dočasnému zpevnění, na šalování a všude tam, kde je potřebné dosáhnout dočasného zpevnění s nižším konsktručním namáháním se překližky velice dobře uplatní. Dále lze použít na výrobu zastřešených přívěsů, v automobilovém průmyslu atd.

Standartně vyráběné tloušťky překližky v naší nabídce: 9mm, 12mm, 15mm, 18mm, 21mm

Rozměry desek překližky: 1220×2440 nebo 1250×2500

Překližky – ceník naleznete pod jednotlivými druhy překližek v sekci produkty vlevo na stránce.

Speciální akce – výprodej překližek

V sekci „Cena měsíce“ nabízíme levné překližky neboli zlevněné nekonstrukční desky na bázi dřeva a překližky.